Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2011

Διπλό ο Ηρακλής μέσα στα Γιάννενα

Υπό τις οδηγίες του υπηρεσιακού προπονητή και παίκτη της ομάδας Αλέξη Κανσίζογλου, ο Ηρακλής πέτυχε σημαντική νίκη επί του ΑΟ Ιωαννίνων δημιουργώντας ένα νέο θετικό σερί αποτελεσμάτων.

Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν δυνατό από την αρχή και χάρισε πλούσιο θέαμα στο κοινό που έδωσε το παρών στο κλειστό των Ιωαννίνων. Οι κυανόλευκοι απέκτησαν από νωρίς το προβάδισμα με τους Γιαννιώτες να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής. Το ημίχρονο βρήκε τον Ηρακλή να προηγείται με σκορ 10-11 που παρά τις απουσίες βασικών παικτών εμφανίστηκε αποφασισμένος για τη νίκη και συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο σημειώνοντας 16 τέρματα, ενώ οι γηπεδούχοι 15.

Η νίκη με 25-27 χάρισε πολύτιμους βαθμούς στον Ηρακλή που είχε τρείς παίκτες του να σκοράρουν από 6 τέρματα. Μετά την παραίτηση του Σερβοέλληνα τεχνικού Νέναντ Πίβατς η ομάδα συνεχίζει έχοντας υψηλούς στόχους στο πρωτάθλημα και θα ήθελε να τον ευχαριστήσει για την προσφορά του, δηλώνοντας πως θα αποτελέσει την πρώτη της επιλογή για το μέλλον εφόσον και ο ίδιος το επιθυμεί.

ΑΟ Ιωαννίνων-ΓΣ Ηρακλής 25-27 (ημίχρονο 10-11)

ΑΟ Ιωαννίνων: Σαμπαλάς 7, Λούγιας 3, Γεωργίου 5, Σκανδάλης 9, Κίρκος 1
ΓΣ Ηρακλής: Μιχαηλίδης, Ευστρατίου, Μπαλαμός 6, Μαυρίδης, Παράσογλου 6, Φραγκής 6, Ναουμίδης 4, Κωνσταντινούδης 2, Μπόμπορας 1 ,Πούλκος, Καρκαλής, Βραχιολίδης, Κανσίζογλου, Γεώργεβιτς 2.